Турбота про себе: реальні поради для нетоксичних стосунків із собою в епоху соцмереж
- Fulcrum Office
- 6 лют.
- Читати 2 хв
Оновлено: 25 бер.
Як залишатися собою в епоху онлайн? Це питання, яке хвилює багатьох, адже соціальні мережі постійно створюють ілюзію ідеального життя. Детальніше про це ми говорили разом з психологинею проєкту «Змі(ц)нюй» Анастасією Медко під час вебінару «Як побудувати нетоксичні стосунки з собою: шлях до здорових звичок та внутрішньої гармонії».
Стосунки з собою — теж стосунки, і вони не мають бути токсичними
У сучасному світі, де інтернет займає значну частину нашого життя, багато людей стикаються з труднощами у прийнятті себе. Соціальні мережі створюють ілюзію легкого успіху, демонструючи лише найкращі моменти життя інфлюенсерів. Це може викликати відчуття невідповідності та постійної незадоволеності собою, що, зрештою, формує токсичні стосунки з собою.
Вони проявляються у постійній самокритиці, знеціненні власних досягнень і відмові від відпочинку через почуття провини. Людина може вважати, що всі її проблеми — це виключно її вина, а успіхи — випадковість. Це виснажує та заважає рухатися вперед.
Ознаки токсичних стосунків:
Постійна й надмірна самокритика.
Ігнорування власних потреб, бажань чи емоцій.
Почуття провини за відпочинок.
Знецінення своїх досягнень.
Чому так відбувається?
Формування негативного ставлення до себе може бути наслідком виховання, соціального тиску чи булінгу. Ми звикаємо оцінювати себе через призму чужих очікувань, замість того, щоб сприймати себе як повноцінну особистість зі своїми сильними й слабкими сторонами.
Але вихід є. Поліпшення стосунків із собою — це процес, який потребує часу та зусиль, проте він вартий кожної витраченої хвилини.
Як змінити ставлення до себе?
Перенаправити критику у підтримку.Замість того, щоб знецінювати себе, спробуйте переформулювати свої думки на більш конструктивні:
«Я не можу стати художником, бо вони завжди бідні» → «Стабільний заробіток у мистецтві дійсно виклик, але я можу створити фінансову подушку безпеки».
Не відкладати життя на потім Ми не можемо повернути втрачений час. Замість того, щоб шкодувати про минуле, варто проаналізувати свої переживання, виписати їх і зрозуміти, що більшість побоювань надумані.
Дозволити собі відпочинок Відпочинок — не розкіш, а необхідність. Наш організм потребує пауз, так само як серце потребує моментів розслаблення між ударами. Якщо ми постійно ігноруватимемо цей фактор, то швидко вигоримо.
Реалістично планувати свої справи Розбивайте великі завдання на дрібні кроки та хваліть себе за кожен виконаний пункт. Ставлячи перед собою 101 завдання на день, ви гарантовано зіткнетеся з розчаруванням. Натомість варто відзначати навіть невеликі успіхи.
Чому варто працювати над собою вже зараз?
Жодні зміни не відбуваються миттєво, але вони точно не відбудуться, якщо нічого не робити. Поліпшуючи свої стосунки з собою, ви не лише почнете краще почуватися, а й відчуєте справжнє задоволення від власної компанії. А це — безцінне.
Якщо ви хочете глибше розібратися у темі, радимо переглянути вебінар від Анастасії Медко «Як побудувати нетоксичні стосунки з собою: шлях до здорових звичок та внутрішньої гармонії».
Проєкт підтримки ментального здоров’я «Змі(ц)нюй» реалізується ГО «Точка опори ЮА» за підтримки King Baudouin Foundation.
Comments